Mimo iż pokazy fajerwerków kojarzone są głównie z Sylwestrem i Nowym Rokiem, sztuczne ognie często uświetniają również inne okazje. Emocjonujące widowisko zapewniane przez fajerwerki ludzie pragną podziwiać częściej niż tylko dwa razy do roku. Organizując jednak pokaz sztucznych ogni w innych terminach niż 31 grudnia i 1 stycznia, należy szczególną uwagę zwrócić nie tylko na kwestię bezpieczeństwa, ale również na niezakłócanie spokoju innym.
Fajerwerki – kiedy używa się ich najczęściej?
Bez wątpienia, okazje takie jak Sylwester oraz Nowy Rok generują największe zainteresowanie fajerwerkami. Wówczas o wiele prostsze staje się ich nabycie, gdyż trafiają do sprzedaży w wielu punktach, które na co dzień nie posiadają w ofercie tego typu produktów. Dzieje się tak dlatego, że prawo zezwala na nieograniczoną liczbę wystrzałów sztucznych ogni właśnie tylko w dwa wcześniej wspomniane dni w roku. Poza nimi możliwe jest oczywiście korzystanie ze sztucznych ogni w celu uświetnienia innych uroczystości, należy być jednak wówczas o wiele bardziej ostrożnym. Za zakłócenie ciszy nocnej może grozić bowiem mandat i kara grzywny. Jeśli jednak organizowany pokaz nie zaburzy w żaden sposób spokoju otoczenia lub organizatorzy imprezy dysponują odpowiednimi pozwoleniami, pokazy fajerwerków mogą się odbywać przez cały rok.
Pokaz fajerwerków – jakie uroczystości pozwala uświetnić?
Pokazy fajerwerków coraz częściej organizowane są na uroczystościach rodzinnych, takich jak wesela, urodziny czy też różnego rodzaju jubileusze. Sztuczne ognie uświetniają również festiwale, koncerty i inne imprezy muzyczne. Ich obecność można dostrzec nawet przy obchodach niektórych świąt państwowych. Tak naprawdę każda okazja jest dobra, aby zorganizować efektowny pokaz fajerwerków, o ile uczestnicy wydarzenia lubią tego typu rozrywkę.
Należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie zgromadzonych osób i niezakłócaniu spokoju otoczenia oraz nabywaniu fajerwerków wyłącznie w sprawdzonych sklepach.