Przejdź do treści

Pirotechnika a dzieci – zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa małych pociech

  • przez

Historia fajerwerków sięga wielu wieków wstecz i choć kiedyś były dostępne tylko dla uprzywilejowanych, dziś może je kupić każdy dorosły. Imprezy sylwestrowe, przyjęcia weselne, obchody różnego rodzaju ważnych uroczystości − to doskonałe okazje do zapewnienia sobie oraz zaproszonym gościom niezapomnianych doznań wizualnych i dźwiękowych. Piękne kolorowe rozbłyski na niebie zachwycają, lecz niewłaściwie odpalone fajerwerki mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Jak więc bezpiecznie z nich korzystać, zwłaszcza w obecności najmłodszych? Koniecznie czytaj dalej!

Najważniejsze zasady korzystania z materiałów pirotechnicznych

Przede wszystkim, ten kto decyduje się na samodzielne użycie fajerwerków, powinien być osobą dorosłą oraz nie pozostawać pod wpływem alkoholu. Co więcej, przed odpaleniem materiału pirotechnicznego konieczne jest szczegółowe zapoznanie się z dołączoną do niego instrukcją. Podczas pokazów kluczowe jest zwracanie uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Nie mogą one znajdować się w pobliżu materiału pirotechnicznego. Warto też wcześniej wytłumaczyć im, przed jakimi zachowaniami i dlaczego powinny się powstrzymać, podczas gdy dorośli korzystają z tego typu produktów. Bez wątpienia warto przekazać najmłodszym informacje, że fajerwerki – choć dostarczają wyjątkowych estetycznych przeżyć – mogą stanowić również zagrożenie i właśnie dlatego dzieci mogą jedynie obserwować widowisko, nie biorąc udziału w jego organizacji.

W pełni bezpieczne i profesjonalne pokazy fajerwerków

Czasami trudno jednocześnie skupić się na odpalaniu sztucznych ogni, podziwianiu kolorowych rozbłysków oraz pilnowaniu dzieci. Nie każdy też lubi mieć bezpośredni kontakt z materiałami pirotechnicznymi. Z tego względu coraz więcej osób stawia na wygodne i bezpieczne rozwiązanie, jakim są profesjonalne pokazy fajerwerków. Istnieje możliwość zamówienia ich na specjalną okazję i dostosowania do swoich potrzeb oraz preferencji. Co najważniejsze, tego typu atrakcja zapewniania jest przez ekspertów z doświadczeniem, odpowiednio przeszkolonych do pracy z materiałami pirotechnicznymi. To idealny sposób na niezapomniane, a przy tym w pełni bezpieczne widowisko!

CLOSE
CLOSE